Suomeksi in English p� svenska
Hallinto
Kunnallisia sääntöjä
Kun­nan­val­tuus­to
Kun­nan­hal­li­tus
Lau­ta­kun­nat
» Si­vis­tys­lau­ta­kun­ta
» Opisto-kulttuurilautakunta
» Vapaa-aikalautakunta
» Tekninen lautakunta
» Ra­ken­nus­lau­ta­kun­ta
» Tar­kas­tus­lau­ta­kun­ta
» Kes­kus­vaa­li­lau­ta­kun­ta
» Merikarvian vanhus- ja vammaisneuvosto
Esityslistat ja pöytäkirjat
Si­don­nai­suu­sil­moi­tuk­set
Tie­to­suo­ja
Suunnitelmia ja selvityksiä
Hallinto > Lautakunnat > Merikarvian vanhus- ja vammaisneuvosto
« Edellinen | Seuraava »

Merikarvian vanhus- ja vammaisneuvosto

Mikä on vanhusneuvosto?
Vanhuspalvelulakiin perustuva, kunnan ja eri järjestöjen edustajista koostuva toimielin, jonka tehtävänä on olla mukana kaikissa ikäihmisiin liittyvissä asioissa jo suunnitteluvaiheessa ja toimia heidän luottamuselimenään.

Mitä vanhusneuvosto tekee?
Seuraa lain toteutumista, edistää ikäihmisten selviytymistä jokapäiväisessä elämänmenossa - tavoitteenaan ikäihmisten onnellinen ja hyvä vanhuus, johon kuuluu huolenpitoa, välittämistä ja yhdessäoloa.
Kunnan edustajat
Jäsen:
Pj. Uimaluoto Marika, 0400 515 547, marikauimaluoto@hotmail.com
Sihteeri Marja Niemispelto, 040 5962 373, marjalniemispelto@gmail.com
Vpj. Hannu Peltomäki, 0400 597 334, havope@nic.fi
Päivi Heinonen, 0500 687 843, paivi65.heinonen@gmail.com
Varajäsen:
Nina Anttila, 0400 687121, nina.anttila@kirju.inet.fi
Tiina Tervo, 045 2767 177, tiina.tervo@merikarvia.fi
Anne Vastamäki-Ahola, 0400 851 822, anne.vastamaki@gmail.com
Eläkkeensaajat
Jäsen:
Sirkka Seppälä, 040 732 8106, sirkkakulkuri@hotmail.com
Varajäsen:
Simo Seppälä, simoseppalajippii.fi
Merikarvian seniorit ry
Jäsen:
Leena-Sisko Vanhatalo, 050 9131 349, ls.vanhatalo@gmail.com
Varajäsen:
Lea Blomberg, 045 2783 768, leablomberg6@gmail.com
Eläkeliiton Merikarvian yhdistys ry
Jäsen:
Erkki Vanhatalo,
Varajäsen:
Anu Estakari-Vanhatalo,
Merikarvian Sotaveteraanit
Jäsen:
Altti Mäntylä, 0400 613 464, altti.mantyla@gmail.com
Varajäsen:
Veli Tiitinen, 050 536 6544, vtiitinen.veto@gmail.com
Merikarvian seurakunta
Jäsen:
Helena Valli, 040 4805 754, helena.valli@evl.fi
Varajäsen:
Päivi Mäkinen, 0400 618 963, paivi.m58@hotmail.com
Vammaispalvelu
jäsen:
Mira Salonen,044 701 4532, mira.salonen@pori.fi
vammaispuolen asiantuntijat:
Pirkko Tuomisto, 040 525 9363, pirkkotuomisto@outlook.com
Seija Lehti, 040 588 3675, slehti301@gmail.com
SPR Merikarvian osasto
jäsen:
Anne Makkonen, 044 511 3048, annemarimakkonen@luukku.com


Vanhus- ja vammaisneuvosto 21.1.2021 (PDF-dokumentti, 467 kt)
Toimintakertomus 2020 (PDF-dokumentti, 61 kt)
Toimintasuunnitelma 2021 (PDF-dokumentti, 170 kt)
Vanhus- ja vammaisneuvosto 3.12.2020 (PDF-dokumentti, 491 kt)
Vanhus- ja vammaisneuvosto 5.11.2020 (PDF-dokumentti, 104 kt)
Vanhus- ja vammaisneuvosto 1.10.2020 (PDF-dokumentti, 85 kt)
Vanhus- ja vammaisneuvosto 3.9.2020 (PDF-dokumentti, 310 kt)
Vanhus- ja vammaisneuvosto 16.1.2020 (PDF-dokumentti, 55 kt)
muistio 7 14.11.2019 (PDF-dokumentti, 42 kt)
muistio 6 26.9.2019 (PDF-dokumentti, 23 kt)
muistio no 5 22.8.2019 (PDF-dokumentti, 30 kt)
muistio no 4 23.5.2019 (PDF-dokumentti, 60 kt)
muistio no 3 25.4.2019 (PDF-dokumentti, 30 kt)
Päivitetty 27.1.2021 - Tulostettava versio -
 
 
 Merikarvian kunta • Kauppatie 40, 29900 Merikarvia • puh. 044 7246 333 • etunimi.sukunimi@merikarvia.fi
Sivuston toteutus: Hakosalo Innovations Oy